Štěpánka Hilgertová - 4 místo ve 44 letech, GRATULUJEME!

04.06.2013
Štěpánka Hilgertová obsadila na svých šestých olympijských hrách čtvrté místo.

Šampiónka z her v Atlantě a Sydney, se na své šesté olympiádě probojovala do finále devátým časem, v něm ale zrychlila o více než pět sekund, navíc znovu jela velmi čistě, dlouhou dobu se držela tímto časem na druhém místě. Na průběžné třetí místo pak ale Štěpánku odsunula skvěle jedoucí pozdější vítězka Emilie Ferová z Francie a definitivně mimo medailovou pozici vzápětí poslala českou kajakářku Španělka Maialen Chourrautová. Štěpánka si tak v Londýně připsala třetí nejlepší olympijský výsledek v kariéře. GRATULUJEME!

Šest olympijských startů Štěpánky Hilgertové
  • 1992 Barcelona (12. místo). Vodní slalom se po dvaceti letech vrátil do programu Her. Hilgertové krátce před hrami zemřela maminka, toužila pro ni olympiádu vyhrát.

  • 1996 Atlanta (1. místo). Na řece Ocoee ve státě Tennesee se dočkala zlaté radosti. „Došlo mi to, až když jsem se v noci po závodě probudila a na stolku měla medaili a kytici,“ říkala.

  • 2000 Sydney (1. místo). Kanál v Penrithu a zlatá repríza. Její manžel a trenér Luboš nadšením skočil do vody, na oslavu jí pak rodina přichystala koupel ve vaně plné šampusu.

  • 2004 Atény (5. místo). Naději na zlatý hattrick sebrala smolná branka číslo 18. „Každému se stalo, že mu nevyšla aspoň jednou, ale mně nevyšla v žádné ze čtyř jízd,“ litovala.

  • 2008 Peking (9. místo). O medaili jela až na druhý pokus, plánované finále o den odložila průtrž mračen. Riskantní jízda úspěch nepřinesla, závěr závodu absolvovala hlavou dolů.

  • 2012 Londýn (4. místo). Ani bezchybná jízda čtyřiačtyřicetileté kajakářce medaili nepřinesla. Deváté místo ze semifinále sice vylepšila, ale zůstala jí nevděčná čtvrtá příčka.
     
FastCentrik – shop, internetový obchod, B2B, B2C

ForActiv.cz s.r.o., Plotní 75, 602 00 Brno, e-mail: info@foractiv.cz
© 2012 ForActiv.cz s.r.o, Grafika: MIDASWEB.eu


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
JavaScript musí být povolen