Čtyři evropská zlata patří českým hasičům (Reflex Team)

13.06.2013
Jedenáctičlenná česká hasičská reprezentace se ve dnech 8. – 10. června 2012 zúčastnila v německém Mönchengladbachu již čtrnáctého mistrovství Evropy v disciplínách TFA (TFA - Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije). Čeští hasiči na šampionát přijížděli v roli favoritů a mezi 131 závodníky se rozhodně neztratili.

Extrémně náročné disciplíny

Pořadatelé mistrovství pro závodníky připravili extrémně těžký závod. Každý z borců musel absolvovat celkem čtyři měřené úseky, navíc v kompletní zásahové výstroji a s dýchacím přístrojem (dýchací přístroj byl aktivní pouze v prvním měřeném úseku). Například během prvního úseku závodníci roztahovali hadice na vzdálenost 70 metrů, ve druhém úseku přesouvali kolejnici v Kaiser boxu pomocí palice, probíhali tunel s břemenem, přesouvali 80 kilogramovou figurínu a také museli překonat tři metry vysokou bariéru. Třetí úsek prověřil borce v manipulaci s žebříky, vystoupení do druhého patra se zátěží, včetně vytáhnutí těžkého břemene. Tradičně závěrečný úsek patří výstupu ve výškové budově.

Složení české výpravy:

Ing.Zdenek Koutník – vedoucí výpravy, Mgr.Vladimír Vysocký – trenér.
Soutěžící :
Michal Přecechtěl a Jaromír Barcuch, Olomoucký kraj
Josef Vlk – Zlínský kraj
Ing.Lukáš Novák, Jiří Mikulecký, Ladislav Mikulecký – Pardubický kraj
Štěpán Karban – Královehradecký kraj
Lukáš Rosenkranz – Ústecký kraj
Jan Semerádt – Liberecký kraj
Dušan Plodr – Středočeský kraj
Radek Jakeš – Hl. město Praha

Úspěchy:

1.místo štafeta do 40-let ( Novák, Mikulecký Jiří, Přecechtěl, Mikulecký Ladislav )
1.místo štafeta nad 40 let ( Karban, Barcuch, Vlk, Jakeš )
1.místo jednotlivci nad 30let – Lukáš Novák
1.místo nad 60let – Jaromír Barcuch
2.místo nad 30 let – Jiří Mikulecký
2.místo nad 35let – Michal Přecechtěl
3.místo nad 30let – Ladislav Mikulecký
3.místo nad 40 let – Radek Jakeš
3.místo nad 45 let – Josef Vlk

Dalších vynikající úspěchů dosáhli v nabité konkurenci Štěpán Karban a Jan Semerádt, oba 4.místo ve své kategorii, Michal Přecechtěl 4. v absolutním pořadí na ME vteřinu za bronzovou příčkou a česká “jednička” Lukáš Novák, kterému absolutní vítězství letos odebral velmi těsným rozdílem domácí Joachim Posanz kvůli technickému problému Lukáše na druhém stanovišti. Celkově je nutno vystoupení českých hasičů hodnotit jako další fantastický úspěch v řadě vynikajících mezinárodních výsledků, kolektiv je naprosto kompaktní a je rovněž potřeba zdůraznit, že mnozí odjížděli přímo z nasazení u povodní a opět se všichni vraceli zpět do služby.
Závěrem je vhodné vyzvednout dlouholeté úspěšné působení Jaromíra Barcucha v nadmíru obtížném sportovním odvětví, jaké TFA představuje, letos vyhlásil konec reprezentační ( nikoliv sportovní kariéry ) a nemohl se rozloučit důstojněji než dvojnásobným zlatem na Mistrovství Evropy, kdy na rozdíl od mnoha mladších zahraničních účastníků celou soutěž dokončil !
 

FastCentrik – shop, internetový obchod, B2B, B2C

ForActiv.cz s.r.o., Plotní 75, 602 00 Brno, e-mail: info@foractiv.cz
© 2012 ForActiv.cz s.r.o, Grafika: MIDASWEB.eu


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
JavaScript musí být povolen